Gripten Kurtulmanızı Sağlayacak Yiyecekler

1-Buzlu Meyve topları
Taze meyvelerin suyunun, rendelenmiş zencefile karıştırılıp derin dondurucuda dondurulmasıyla yapılır. Yurt dışında popsicle adıyla bilinir. Şişmiş, kurumuş, adeta diken diken olmuş boğazınıza iyi gelir. Grip tedavisinde su kaybı yaşanmaması için bir destek olarak da düşünülebilir. Ancak yapılan meyve toplarının %100 doğal meyve sularından olması önerilir. Örneğin; kivi, çilek, portakal, elma gibi.

2-Hindili Sandviç
Hindi etinde sağlıklı beslenme için gerekli olan yağsız protein bulunur. Kendinizi yemek yemek için iyi hissetmediğiniz bir dönemde hastalıklarınızla mücadele için hindi eti iyi bir tercihtir. Sandviçin içine koyacağınız hindi eti, kırmızıbiber, marul sizin için iyi bir destektir. 

3-Sebze Suyu
Hasta iken salata yemek veya yapmak en son isteyeceğiniz şey olabilir. Ancak taze sıkılmış meyve suyunun içine ilave edeceğiniz maydanoz, nane ve biraz karabiber harika bir iyileştirici olabilir. 

4- Tavuk Suyuna Çorba
Organik tavuk suyuna, kereviz sapı, maydanoz, kırmızıbiber, şehriyeyle yapılan ve bol limon ve karabiber ile tüketilen çorba oldukça besleyici ve rahatlatıcı olabilir.

5- Sarımsak
Sarımsak antibiyotik ve bağışıklığı artırıcı bir etkiye sahiptir. Hastayken içeceğiniz çorbaların içine ilave edeceğiniz sarımsak sizi daha çabuk iyileştirebilir.

6-Zencefil
Mide ağrısı, bulantı ve grip esnasında virüsten kurtulmak için zencefil iyi bir çözümdür. Grip iken taze zencefili rendeleyip suyunu içerseniz iyileşmeniz hızlanır.

7-Sıcak Çay
Yeşil, siyah ve beyaz çay antioksidan içeriği nedeniyle mikroplarla savaşır ve boğazlarınızın rahatlamasına yardımcı olur. İçine bir tatlı kaşığı bal ve limon suyu ilave etmeniz boğazınızı rahatlatır. Eğer kafeine karşı probleminiz varsa kafein içermeyen bitki çaylarından ve kahveden yararlanabilirsiniz.

8- Muz
Dilimlenmiş, bütün ya da püre haline getirilmiş muz mide için çok yararlıdır. Özellikle çocuklarda görülen grip virüslerinde bulantı, kusma, ishal gibi belirtileri önler. 
Dijitall.net